Özel Optimed Hastanesi | ÇORLU

Proje Adı Özel Optimed Hastanesi
Proje Yeri Çorlu
Yatak Sayısı 49
Mimari Tasarım Ekibi Geyran Mimarlık Atölyesi LTD ŞTİ
Mal Sahibi Optimed Sağlık A.Ş.
İşveren Optimed Sağlık A.Ş.
Proje Tarihi 2005-2005
Yapım tarihi
Arsa Alanı 1.056 m²
Toplam İnşaat Alanı 4.350 m²
Proje Tipi Özel Sağlık Tesisi
Yapım Türü Betonarme Karkas
Mimari Proje Geyran Mimarlık Atölyesi LTD. ŞTİ

Özel hastane Çorlu’da olup 1.056m² arsa alanında, toplam kapalı alanı 4.350m²’dir.
Sağlık tesisi 2 adet bodrum kat, zemin kat, 1.kat, 2.kat, 3.kat, 4.kat, 5.kat ve çekme katı olmak üzere toplam 9 kattan oluşmaktadır.
Özel hastanenin 2.bodrum katında; personel soyunma odaları, çamaşırhane, sığınak, elektrik-mekanik birimler gibi ışığa ihtiyaç duymayan birimler yer almaktadır.
Özel hastanenin 1.bodrum katında; radyoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü (FTR), klinik laboratuvar (biyokimya ve mikrobiyoloji laboratuarları), üroloji polikliniği, ortopedi polikliniği, nöroloji polikliniği ve bu polikliniklere ait destek birimleri, atık merkezi ve morg bulunmaktadır.
Özel hastanenin zemin katında; göz polikliniği, genel cerrahi polikliniği, nöroloji polikliniği, Kulak burun boğaz (KBB) polikliniği, 2 unit’li diş polikliniği, dahiliye polikliniği, acil bölümü, kafeterya bulunmaktadır.
Özel hastanenin 1. katında; kadın doğum poliklinikleri, çocuk oyun alanı ve çocuk poliklinikleri, göğüs hastalıkları polikliniği, dermatoloji polikliniği, Check-up polikliniği, kardiyoloji polikliniği ve bu polikliniklere ait destek birimleri bulunmaktadır.
Özel hastanenin 2. katında; Suit hasta odası, engelli hasta odası, tek kişilik hasta odası ve çift kişilik 11 hasta odasından oluşan 17 yataklı hasta yatak servisi bulunmaktadır.
Özel hastanenin 3. katında; Suit hasta odası, engelli hasta odası, tek kişilik hasta odası ve çift kişilik 11 hasta odasından oluşan 17 yataklı hasta yatak servisi bulunmaktadır.
Özel hastanenin 4. katında; Suit hasta odası, engelli hasta odası, tek kişilik hasta odası ve çift kişilik 7 hasta odasından oluşan 7 yataklı hasta yatak servisi, doğumhane ve yenidoğan yoğun bakım bulunmaktadır.
Özel hastanenin 5. katında; ameliyathaneler, merkezi sterilizasyon, dahili-cerrahi yoğun bakım bulunmaktadır.
Özel hastanenin çekme katında; personel yemekhanesi ve mutfak ile yönetim birimleri bulunmaktadır.

Özel Optimed Hastanesi | ÇORLUGeyran