Akademi Hastanesi | KONYA

Proje Adı Akademi Meram Hastanesi
Proje Yeri Meram / Konya
Yatak Sayısı 82 Yataklı
Mimari Tasarım Ekibi Geyran Mimarlık Atölyesi LTD ŞTİ.
Mal Sahibi Ege Group Holding A.Ş.
İşveren Ege Group Holding A.Ş.
Proje Tarihi 2006-2007
Yapım tarihi 2008-2010
Arsa Alanı 3795 m²
 İnşaat Alanı 10.650 m²
Proje Tipi Özel Sağlık Tesisi
Yapım Türü Betonarme Karkas
Mimari Proje Geyran Mimarlık Atölyesi LTD. ŞTİ.
Statik Proje Timka MÜH. İNŞ. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.
Elektrik Projesi DASEL Mühendislik Elektrik SAN. Ve TİC. LTD. ŞTİ.
Mekanik Proje ASK Tesisat&İnşaat Proje Taahhüt SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Danışmanlık Ve Proje Yönetim Hizmetleri Geyran Mimarlık Atölyesi LTD. ŞTİ.
İç Mekan Tasarım Geyran Mimarlık Atölyesi LTD. ŞTİ.
Proje Tarihi 2010
Cephe Uygulaması Akdeniz Cam & Alüminyum
Aydınlatma Projesi HI-TEC Aydınlatma Mühendislik SAN. Ve TİC. LTD. ŞTİ
Ana Yüklenici Abide İnşaat LTD. ŞTİ.
Mekanik ÖRS Makina
Kaba İnşaat Abide İnşaat LTD. ŞTİ.
İnce Yapı Abide İnşaat LTD. ŞTİ.
Elektrik Şalt Otomasyon Elektrik Elektronik SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Hakkındaki Yazılar (Yayın Adı-Makale Adı-Sayı-Tarih-Sayfa) İnşaat Dünyası Dergisi, Kenan Geyran Röportaj, 323, Mart 2010, 67İnşaat Yatırım Dergisi, Sağlık Yapılarında Geyran Mimarlık Farkı, 54, Ocak 2009, 396Tasarım Dergisi, Konya’nın İlk Branş Hastanesi Hastanesi, 176, Kasım 2007

BSK Konya Hastanesi Mimari Proje Açıklaması

BSK Konya Hastanesi, Konya’nın Meram ilçesinde, Konya’nın kuzeybatısında Beyşehir yolu üzerinde Ortopedi hastalarına hizmet vermek içinözel sağlık tesisi olarak planlanmıştır. Konya’nın ilk branş hastanesi olarak tasarlanan BSK Konya Hastanesi 10.650 m² kapalı alanlı ve 82 hasta yatağı kapasitelidir. Özel hastane; radyoloji ve klinik laboratuar, fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesi, poliklinikler, acil ünitesi, hasta yatak servisleri, ortopedi, spinal cerrahi ameliyathaneleri, dahili yoğun bakım, cerrahi yoğun bakım, merkezi sterilizasyon ünitesi ve kapalı otopark bölümlerinden oluşmaktadır. Ege grup Sağlık Hizmetleri A.Ş.’ye ait olarak başlamıştır. Hasan Ali Nohutçu ve Emin Bakdemir tarafından Ortomedi Hastanesi olarak inşa edilip, Ege Grup’a kiralanmak üzere planlanmıştır. Ancak 2008 yılında Özel Hastane, Ege Grup tarafından BSK(birleşik sağlık kurumu) hastanelerinden biri olarak işletilmek üzere devredildi. Bu devir aşamasında BSK firması özel sağlık tesisini dal hastanesi yerine genel hastane olarak işletmeyi tercih etmiş, binanın içinde sınırlı tadilatlar yaparak genel hastaneye dönüştürmüştür. Şu anda BSK Konya Hastanesi olarak hizmet vermektedir.
Özel hastane proje başlangıç tarihi 2006 olup 2006 Kasım’ın da mimari projesi, elektrik projesi, mekanik projesi ve statik projesi tamamlanmıştır. Özel sağlık tesisinin inşaatı 2006 yılında başlamış olup, özel hastanenin inşaatı 2008 yılında tamamlanmıştır. Özel hastanenin yapım tür betonarme karkas olarak planlanmıştır.  
Geyran Mimarlık Atölyesi Ltd. Şti. bünyesinde yapılan tüm özel hastane mimari projeleri “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” “Özel Hastaneler Yönetmeliği” ve diğer ilgili yönetmeliklerin şartlarını sağlamaktadır. Özel hastane tasarımlarında ilgili yönetmelik şartlarına uyulmaktadır.

Akademi Hastanesi | KONYAGeyran